O mnie

- w skrócie.

Żyję sobie z Fotografią, a Fotografia ze mną od ładnych paru lat. W zasadzie ten związek to trójkąt - ja, Fotografia i nasz sprzęt. Kiedyś mówiłem mój sprzęt, ale wiecie jak to jest... teraz mówię nasz... Wiadomo, sprzęt jest ważny, jest go całkiem sporo, cyklicznie zmieniamy na nowy, czasami naprawiamy, jest zawsze pod ręką. Fotografujemy małe i duże wydarzenia zawsze z tym samym zaangażowaniem - na uroczystościach wyglądamy uroczyście, a na poligonie zlewamy się z otoczeniem. Robimy swoje.

 

- wersja dla cierpliwych.

Fotografia pasjonuje mnie od czasów „legendarnej” SMIENY M8. Siermiężność tamtego okresu, sprzętu i obróbki wspominam z nostalgią. Jeszcze przed erą fotografii cyfrowej, na kilka lat średni format zdominował moje działania. W tym czasie powstawały głównie fotografie krajobrazowe i dokumentalne. W 2003 roku zetknąłem się z fotografią cyfrową, dużo by o tym pisać – więcej na ten temat na moim blogu fujikowanie.pl. Sentyment do fotografii analogowej pozostał w postaci wciąż sprawnych starych konstrukcji, które dzisiaj pełnią rolę rekwizytów.

Przygodę z fotografią prasową oraz eventową rozpocząłem w niebanalnym miejscu jakim jest Londyn w 2008 roku. W tym okresie podjąłem współpracę z Polish City Club realizując cykl reportaży ze znanymi osobistościami świata nauki, sztuki i polityki. Miałem przyjemność poznać m.in. prof. Normana Daviesa, prof. Jacka Lohmana i Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Miałem także okazję wziąć udział w Polish Music Festiwal - PKO BP London Live na Wembley Arena, pierwszego tak dużego festiwalu polskiej muzyki rozrywkowej za granicą. Okres londyński” zaowocował serią fotografii przedstawiających stolicę i mieszkańców byłego imperium, co postaram się cyklicznie przedstawiać na mim blogu fotografianiziolek.blogspot.comO ile przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii fotografia była wyłącznie moją pasją, o tyle po powrocie do Polski stała się także sposobem na życie. Obecnie współpracuję z Agencją Medialną „YOMA” oraz wydawcą prasowym „Śląskie Media” realizując reportaże z ewentów w całej Polsce. Wykonywałem zdjęcia m.in. dla takich firm jak: ORANGE, PeBeKa, SIEMENS, Kelvion, BOSCH, SITECH, SANHA, Posnet, PGE, Tauron, Gates, ENERGA, Grudnik, K&H Landmaschinenhandel, Cuprum ARENA i wiele innych. Dodatkową atrakcją tej pracy jest możliwość poznawania ciekawych ludzi oraz odwiedzenia wielu atrakcyjnych, czasami niedostępnych miejsc. Na bieżąco można śledzić moje poczynania na blogu już wyżej podanym oraz Foto4ju.pl

W 2014 roku zakwalifikowałem sie do II Etapu konkursu fotograficznego "Przetestuj aparat Olympus OM-D E-M10" zakończonego publikacją na łamach największego w Polsce internetowego magazynu fotograficznego FOTOPOLIS.plFotografii uczę się wciąż z pełną świadomością ile już osiągnąłem i jak wysoko zawiesiłem sobie poprzeczkę - choćby z tego względu, że nie można spoczywać na laurach bez względu na to co się wykonuje. 

Z uwagi na wszechobecną specjalizację, postanowiłem w  2015 roku dokonać selekcji mojej fotografii na działy tematyczne. Stworzyłem markę Foto4ju.pl, która jest poświęcona fotografii okolicznościowej i rodzinnej, a także obejmuje portret. Uściślając zakres działania i publikacji skupia się wokół fotografii ślubnej, dziecięcej (w tym noworodkowej) oraz ciążowej (sesja brzuszkowa).

Pozostałe działy fotografii takie jak: reportaże z ewentów (imprezy firmowe, koncerty), zdjęcia produktowe i reklamowe, sesje biznesowe i wizerunkowe, fotografia prasowa i dokumentalna jest publikowana na blogu FOTOGRAFIA Tomasz Niziołek.

Na koniec wspomnę o moich autorskich projektach, które z różną częstotliwością realizuję w ramach wolnego czasuNIZIOLEK Explorer CalendarNIZIOLEK CalendarNIZIOLEK Photo Magazine.

 
© Copyright 2012 Tomasz Niziołek +48 886 967 930 info@tomaszniziolek.pl